پایه های پنجم وششم ابتدایی - سخت کوشان

پایه های پنجم وششم ابتدایی - سخت کوشان
مطالب علمی وآموزشی و... - فرمولهاونمونه سوالات آزمونهای تیزهوشان وآزمونهای نوبت اول ودوم 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
 

سردرگمی در تأمین معلم برای پایه ششم ابتدایی

سردرگمی در تأمین معلم برای پایه ششم ابتدایی     

                                                                              

 علی‌اصغر محمدی:
آموزش و پرورش مصمم است به هر ترتیبی نظام آموزشی 3-3-6 را از سال آینده تحصیلی اجرا کند.

 برای جبران کمبود معلم هم استفاده از نیروهای شرکتی فوق دپیلم و سرباز معلم مجاز است. کمبود فضای آموزشی، کمبود معلم و طی نشدن مراحل آزمایشی محتوای پایه ششم و آموزش معلمان از مشکلات اساسی در اجرای نظام آموزشی جدید از مهر ماه آینده است.

استفاده از نیروهای شرکتی

با آنکه وزیر آموزش و پرورش بارها تصریح کرده دوره ابتدایی در نظام تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و باید مجرب‌ترین نیروها در این دوره به‌کار گرفته شوند اما مدیر‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران دیروز گفت: استفاده از نیروهای شرکتی با مدارک کاردانی و کارشناسی که قراردادی شده‌اند را آموزش می‌دهیم و برای پایه‌های دوم، سوم و چهارم ابتدایی به کار می‌گیریم.
رحیم زمانی اظهار کرد: افزون بر این، استفاده تمام وقت از نیروهای بازنشسته برای دوره ابتدایی، به‌کارگیری آموزشیاران
نهضت سوادآموزی که اخیراً جذب شده‌اند، استفاده از سرباز معلمان و نیز معلمان مازاد به شیوه «دو معلمی» برای پایه ششم ابتدایی و به‌کارگیری نیروهای آموزش‌دیده در مراکز تربیت معلم برای تأمین نیروی انسانی از دیگر راهکارهاست و در هر صورت هیچ مشکلی برای اجرای این ساختار نخواهیم داشت. اکنون پایه ششم ابتدایی اهمیت خاصی دارد زیرا پس از چند سال برای نخستین‌بار است که تشکیل خواهد شد و قاعدتا باید مجرب‌ترین و بهترین معلمان برای تدریس در این پایه گمارده شوند ولی سخنان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیانگر این واقعیت است که تنها تامین نیرو برای پایه ششم مهم است و کیفیت معلمان این پایه اهمیتی ندارد.

البته وزیر آموزش و پرورش در مجلس در پاسخ پرسش یک نماینده اعلام کرد: «امروز معلم شرکتی نداریم، ‌در کشور کمبود معلم هم نداریم.» اینکه در کنار پایتخت، آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران بدون توجه به سخنان وزیر اعلام می‌کنند برای پایه ششم ابتدایی کمبود معلم داریم و برای جبران آن از دانشجویان تربیت معلم، سرباز معلم استفاده خواهیم کرد، نشان از سردرگمی در تامین معلم برای پایه ششم ابتدایی دارد.

منبع : همشهری

 

 

  وحالا روایتی دیگرازاین موضوع  

 

 

دغدغه‌اي براي ششم ابتدايي نداريم

وزير آموزش و پرورش گفت: هيچ دغدغه‌اي از نظر معلم، کلاس و کتاب براي ششم ابتدايي وجود ندارد.
ايسنا: حميدرضا حاجي‌بابايي در حاشيه جلسه هيات دولت گفت: البته تغيير نظام آموزشي بخشي از تحول بنيادين است و بر اساس اين تحول ۱۳۱ راهکار بايد اجرايي شود.

وي افزود: براي تغيير محتواي کتب درسي۷۵۰ ستاد در کشور و هم‌چنين ۱۲ کارگروه ايجاد شده است و در سال‌هاي آينده همه کتاب‌هاي درسي بايد تغيير کند.

حاجي‌بابايي مناسب سازي ساعات درسي و ساماندهي و تخصصي‌تر شدن نيروي انساني را از ديگر راهکارهاي اشاره شده در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش خواند.

وي در خصوص مقطع ششم ابتدايي گفت: اين اقدام مورد تاييد همه کارشناسان در۴۰ سال گذشته است و شورايعالي انقلاب فرهنگي نيز ۲۲ سال پيش اين موضوع را تصويب کرده بود.

وزير آموزش و پرورش افزود: ششم ابتدايي در مقاطع ابتدايي تشکيل مي‌شود و از معلمان دبستان استفاده مي‌کنيم که اگر از مقاطع راهنمايي نيز داوطلب تدريس در ششم ابتدايي باشند مانعي وجود ندارد.

حاجي‌بابايي گفت: هم اکنون ۵۰ هزار معلم آماده تدريس در ششم ابتدايي هستند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای پایه ششم ابتدایی، توسعه فضاهای آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی و تغییر محتوای کتب درسی از برنامه هایی است که در سال جدید تحصیلی اجرایی خواهد شد. - به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی درباره مهمترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش در سال جدید اظهار داشت: تغییر محتوای کتب درسی پایه های دوم و ششم ابتدایی از مهمترین برنامه ایست که باید پیگیری کنیم و بسیار برای ما مهم است. - وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای پایه ششم ابتدایی، توسعه فضای آموزشی، ساماندهی نیروی انسانی و تغییر محتوای کتب درسی از برنامه هایی است که در سال جدید تحصیلی اجرایی خواهد شد ...
کتاب های ششم ابتدایی وجدول مربوط به ساعات ...

 خبر آنلاین: طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، مجموع ساعات سالانه دوره ابتدایی شامل 850 ساعت فعالیت کلاسی باید باشد که یک ساعت از ساعات درس قرآن به شکل تجمعیی برای تقویت روخوانی، روان خوانی و انس با قرآن اختصاص می یابد.
این مصوبه پس از امضای محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا در سال تحصیلی 92-91 ابلاغ شد.

جدول مواد درسی:

 

مواد درسی

ساعت در هفته

قرآن

3

تعلیمات دینی و اخلاق

2

زبان و ادبیات فارسی

5

مطالعات اجتماعی و آداب زندگی

3

ریاضیات

4

علوم تجربی

2

هنر

2

سلامت و تربیت بدنی

2

تفکر و پژوهش

1

کار و فناوری

1


 

موضوعات مرتبط: تاریخی،علمی،تربیتی و......( حتماببینید )
[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۵ ] [ ۱۴:۳ بعد از ظهر ] [ سیدجوادتزرقی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سلام دوستان عزیزودانش آموزان گرامی :

کلیه ی مطالب وسوالات بصورت طبقه بندی شده می باشدلذاابتدابادرنظرگرفتن مطلب موردنظرتان ، درقسمت موضوعات مربوطه به دنبال آن بگردید.
پنج وبلاگ بطورمجزاهرکدام مربوط به یکی ازپایه های مقطع ابتدایی توسط اینجانب نوشته شده که درقسمت پیوندهامی توانیدآدرس آنهارابیابید .
امکانات وب
Google

در وبلاگ سخت کوشان
در كل اينترنت

Up Page